OSIĄGI

Rozkoszuj się bezstresową jazdą dzięki zaawansowanym technologiom zastosowanym w modelu XE.

ZOBACZ FILM
yt:sICXbRVdbpQ
KOMFORT I DYNAMIKA
LEKKA KONSTRUKCJA ALUMINIOWA

Lekka konstrukcja pojazdu nie tylko pozwala na obniżyć poziom zużycia paliwa i emisji CO2, ale sprawia także, że poszczególne wersje modelu XE oferują szeroką gamę osiągów – od emisji zanieczyszczeń na poziomie zaledwie 99 g/km po prędkość maksymalną sięgającą 250 km/h.

SYSTEM TORQUE VECTORING
SYSTEM TORQUE VECTORING

Maksymalizując kontrolę na wszystkich powierzchniach, XE nieustannie monitoruje i równoważy rozkład momentu obrotowego, aby poprawić zarówno przyczepność, jak i sterowanie pojazdem. Wspomagając jego stabilność, system zmniejsza podsterowność, przykładając moment hamujący do kół znajdujących się po wewnętrznej stronie zakrętu, a moment napędowy do kół po jego zewnętrznej stronie.

Bądź na bieżąco
yt:Fw9zhsJ6JWc
LEKKA KONSTRUKCJA ALUMINIOWA
SYSTEM TORQUE VECTORING
TECHNOLOGIA
Napęd na 4 koła (AWD)
System napędu na wszystkie koła AWD poprawia osiągi i kontrolę nad pojazdem. Oprogramowanie Intelligent Driveline Dynamics (IDD) analizuje bieżące warunki drogowe i rozdziela dostępną moc między kołami, aby pomóc w dynamicznej obsłudze każdej powierzchni.
ZOBACZ FILM
yt:Ul20FhA6c6g
SYSTEM ADAPTIVE SURFACE RESPONSE
Nasz system Adaptive Surface Response (AdSR)1, współpracuje z napędem na wszystkie koła AWD, aby zapewnić płynną jazdę w niesprzyjających warunkach. AdSR rozpoznaje różnice między powierzchniami i dostosowuje reakcję pedału przyspieszenia XE, umożliwiając stabilny napęd na różnych powierzchniach, takich jak trawa, żwir lub śnieg.
SYSTEM ALL SURFACE PROGRESS CONTROL
System All Surface Progress Control (ASPC) firmy Jaguar to specjalny tempomat do jazdy z niską prędkością, który pomaga utrzymać stałą prędkość w sytuacjach o niskiej przyczepności.
UKŁAD ZAWIESZENIA
Wyrafinowane przednie i tylne zawieszenie XE rozszerza możliwości dynamiczne. Pasywne zawieszenie sportowe2 zapewnia sztywniejsze sprężyny i unikalne wspomaganie układu kierowniczego - przyczyniając się do zwinności napędu XE.
ZOBACZ FILM
yt:sTT2DEs-cZ8
SILNIKI I SKRZYNIE BIEGÓW
SILNIKI

Nasza oferta silników benzynowych i wysokoprężnych została zaprojektowana tak, aby łączyć oszczędność paliwa z płynną pracą, zapewniając każdorazowo ekscytującą podróż.

GAMA MODELOWA

Gama silników Jaguara jest wyposażona w innowacyjne technologie zapewniające niższe zużycie paliwa i emisję CO2, bez uszczerbku na wydajności.

BENZYNA
XE oferuje wybór dwóch silników benzynowych z serii Ingenium o mocy 250KM i 300KM. Dwulitrowy, 4-cylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem zawiera elastyczność, która optymalizuje osiągi i zużycie paliwa Twojego Jaguara XE.
Diesel
Dwulitrowy turbodoładowany silnik wysokoprężny zapewnia optymalną mieszankę oszczędności i wydajności, dostępny z mocą wyjściową 180KM.
SPECYFIKACJA
DYNAMIKA
PAKIET DYNAMIC HANDLING

Wzmacniając zarówno estetykę pojazdu, jak i wrażenia z jazdy, pakiet ten obejmuje systemy Configurable Dynamics, Adaptive Dynamics, zaciski hamulcowe w kolorze czerwonym, hamulce przednie o średnicy 350 mm oraz spoiler pokrywy bagażnika.

KONFIGURATOR
SYSTEM CONFIGURABLE DYNAMICS
Personalizuj właściwości jazdy zgodnie ze swoimi preferencjami. System Configurable Dynamics umożliwia regulację siły wspomagania układu kierowniczego, ustawienia mapy skrzyni biegów oraz reakcji przepustnicy.
ZOBACZ FILM
yt:r6FXUvAlcok
SYSTEM ADAPTIVE DYNAMICS
Niezależnie od tego, czy przyspieszasz na autostradzie, pokonujesz zakręty na drogach podmiejskich, czy poruszasz się po mieście - system Adaptive Dynamics zmienia reakcję Twojego XE na warunki i styl jazdy. System stale dostosowuje amortyzatory, aby zapewnić optymalną równowagę między komfortem, wyrafinowaniem i zwinnością.
ZOBACZ FILM
yt:F_ecqRJGdko
JAGUAR DRIVE CONTROL
Ciesz się ulubionym stylem jazdy dzięki systemowi JaguarDrive Control, obejmującemu tryby Komfort, ECO, Dynamic i Deszcz, Lód, Śnieg.
ZOBACZ FILM
yt:e6qPki3mQk0
ELEKTRYCZNE WSPOMAGANIE UKŁADU KIEROWNICZEGO (EPAS)
Elektryczny układ wspomagania kierownicy (EPAS) oferuje wyjątkową kontrolę, wyczucie pojazdu i reakcję na ruchy kierownicy, zapewniając precyzję podczas szybkiej jazdy i wsparcie podczas powolnego manewrowania na parkingu.
ZOBACZ FILM
yt:Behx2sCilJo
PORÓWNAJ MODELE
Możesz wybrać nawet 3 modele Jaguar i dokładnie je porównać
KONFIGURATOR
Skorzystaj z konfiguratora aby stworzyć swojego idealnego Jaguara
POBIERZ KATALOG
Dowiedz się więcej o samochodach Jaguar
ZNAJDŹ DILERA
Skorzystaj z naszego lokalizatora aby znaleźć najbliższego Dilera

1Dostępne wyłącznie z systemami Configurable Dynamics oraz Adaptive Dynamics.
2Dostępne wyłącznie w wersji XE R-Dynamic RWD.

PORÓWNAJ MODELE
Możesz wybrać nawet 3 modele Jaguar i dokładnie je porównać
KONFIGURATOR
Skorzystaj z konfiguratora aby stworzyć swojego idealnego Jaguara
POBIERZ KATALOG
Dowiedz się więcej o samochodach Jaguar
ZNAJDŹ DILERA
Skorzystaj z naszego lokalizatora aby znaleźć najbliższego Dilera